FREKANS OSGB

Hakkımızda

 

 

Ölümlü iş kazaları, tespit edilemeyen meslek hastalıkları ve uzuv kayıplı kazalar ülkemizin başında karabasan gibi dolaşmakta olduğu bir dönemde çalışan güvenliğine yönelik bu mesleğimizi yapmaktan dolayı buruk bir mutluluk ve heyecan duyuyoruz.

 

Eğer çalışan ve işveren birlikte isterlerse, iş kazalarının %1’i dışında diğer tüm kazaların %50 çalışan davranışlarından ve %50 altyapı ve teçhizat ağırlıklı olduğunu biliyoruz. %99 kazaların tamamının engellenebileceğini biliyoruz.

 

Ülke olarak, bir an önce kalkınabilmek, refah seviyesine ulaşabilmek için “her şeye rağmen” işin yürütülmesi odaklı çalışmayı terk etmiyoruz.

 

Bu neden ile çalışanların güvenliğine yönelik yürüttüğümüz faaliyetlerimizin Avrupa ülkelerine nazaran daha zor olduğunu baştan kabul ediyoruz.

 

16 yıllık tecrübelerimiz bize işveren ve iş alan - çalışan taraflarının topyekûn olarak eğitilmesi ve bu eğitimlerinin sonuçları bizlere davranış değişikliğine neden olmalıdır.

 

Ülkemizin bu sorunlarını, takriben 11 yıl önce gördüğümüz için Siemens bünyesinde hizmet verdiğimiz dönemlerde İş Sağlığı ve Güvenliği El kitabı’nı yazdık. Kitabımızı Siemens üst yönetiminin de desteği ile Ülkemiz tüm üniversite kütüphanelerine gönderdik ve bazı üniversiteler halen kitabımızı kaynak kitap olarak eğitimde kullanmaya devam etmektedirler.

 

Bu gün ise FREKANS İş Sağlığı ve Güvenliği organizasyonumuz ile birlikte bizimle çalışan ve çalışmayan tüm çalışanların güvenliği için her türlü desteği kazanç kapısı olmaktan çok vicdani bir görev bilinci ile çalışıyoruz.

İş kazalarının mümkün olan en aza indirildiği, yalnızca kazanç değil, insan odaklı bir toplumun birer üyesi olmak FREKANS ISG ailesinin en büyük hedefidir.

 

FREKANS ISG’nin kurucularından Turgay Özcan Türkiye’deki ilk A Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlarından biri olmasının yanı sıra:

 

-1998 Mart - 2013 Siemens İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı olarak görev yapmıştır.

-2004 yılında Siemens OHSAS 18001 belgesini aldı.

-2000 yılından bu güne kadar teknik ve idari iş güvenliği eğitimleri düzenlemektedir.

-2005 - A Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı oldu

-Makine imalatının proje aşamasından sonuna kadar CE belge uyumu kontrolü, CE belgelendirme, makine kabulleri.

-2000 yılında Siemens Acil Durum Yönetimi El kitabını yazmış ve planlı tatbikatları başlatmıştır, halen kullanılmaya devam etmektedir.

-Siemens İş Sağlığı ve Güvenliği El Kitabını yazdı. 11000 adet basıldı. Tüm Üniversite kütüphanelerinde yer almaktadır.

16 yıllık tecrübemizi piyasaya açarak, FREKANS ISG olarak

 

Hedefimiz:

 

Frekans OSGB’nin faaliyetlerini tüm Türkiye’ye örnek yapmak. Güvenlik kültürünün Türkiye ile birlikte tüm dünyaya yayılmasına katkıda bulunmak.

 

MİSYONUMUZ;

 

FREKANS; tüm bilgi birikimini gelişmiş teknik altyapısı ve bilgi birikimi ile

temelinde risk değerlendirmesi ile tüm ihtiyaçların belirlenmesi, yıllık plan ile tüm teknik, idari ve tıbbi gereksinimleri planlamak ve adım adım uygulanmasına nezaret etmek, uygulama danışmanlığı yaparak, çalışmalarımızı esnasına bağlı kalarak yürütmek, FREKANS ISG olarak görevimiz ve misyonumuzdur.

 

VİZYONUMUZ;

 

FREKANS ın vizyonu Türkiye’ nin ve gelecekte Avrupa’nın şu anki ve gelecekteki iş yerlerini daha güvenli, daha sağlıklı ve daha verimli hale getirme amacına destek vermek için bir önleme kültürünün oluşturulması ve bu kültürün yayılmasına hizmet edecek Uzman Kadroların mükemmeliyet merkezi olmaktır.

İletişim...

Aydıntepe Mah. Sahil Bulvarı Alize İş Merkezi No:191/18

34947 Tuzla / İstanbul

Tel: +90 (216) 494 30 03

Fax: +90 (216) 494 30 01

info@frekans-isg.com

Form gönderiliyor...

Sunucu bir hatayla karşılaştı.

Form alındı.

Powered By Asım Özcan

Frekans İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizm. Tic. Ltd. Sti. T.C. çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı'ndan yetkili ortak sağlık güvenlik birimidir.