FREKANS OSGB

İşyeri Hijyen Temizliği için Önerdiğimiz Ürünler

 

 

ETKEN MADDE İÇERİĞİ

Propan-2-ol Cas:67-63-0 %10,0, Etanol Cas:64-17-5 %60,0

Lanolin, 1,3-Butandiol, Gliserin, Esans

 

ÜRÜN TİPİ

Derm marka, alkol bazlı el ve cilt dezenfektanıdır. Hijyenik ve cerrahi el dezenfeksiyonu için, sık kullanıma uygun formüle edilmiştir. El ve cilde ovularak uygulanan, elleri dezenfekte eden alkol bazlı el dezenfektanıdır. Cilt tarafından iyi tolere edilir; cilt üzerinde tahriş ve hassasiyetini etkileyebilecek bileşimler içermez. İçerdiği lanolin ve Topikal alkol türevleri sayesinde cildin yağ tabakasını korur. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Dermatolojik uygunluğu açısından hassas ve alerjik cilt tipindeki kullanıcılara el ve cilt dezenfeksiyonu için tavsiye edilir.

ANTİMİKROBİYAL ÖZELLİKLERİ

Bakterisit (Tüberkülosit, MRSA, VRE dahil), Fungusit, Virüs inaktive edici (HBV, HIV, HCV, HSV, Papova / Polyoma, Adeno, Polio, Vaccinia virus)

 

KULLANIM ALANLARI

El ve cilt dezenfeksiyonunda, Hijyenik ve cerrahi el dezenfeksiyonunda, eldiven giyilmeden önce ve çıkarıldıktan sonra, ameliyatlardan, eksizyonlardan, ponksiyonlardan ve enjeksiyonlardan önce, cilt antisepsisi için, hastanın sağlam derisi ile temas sonrası (nabız, tansiyon ölçümü, fizik muayene), hasta bakımı sırasında, ellerin kirli bölgeden temiz bölgeye taşınmasında dezenfeksiyona yardımcı olarak kullanılır. Nötropenik ve immünsüpresif hastalarla temastan önce, İzolasyon odasında bulunan hastalarla temastan önce ve sonra, invaziv girişimlerde, el yıkama lavabolarının yeterli sayıda olmadığı alanlarda, özellikle iş yükünün, hasta sayısının yoğun olduğu ünitelerde, yağ bezlerinin yoğun olduğu cilt bölgelerinin dezenfeksiyonunda kullanılır. Serinletici kompreslerde kullanımı önerilir. Ürünün raf ömrü üretim tarihinden itibaren 2 yıldır.

 

Etki Süresi

Hijyenik el dezenfeksiyonunda 30 sn.

Cerrahi el dezenfeksiyonunda 3 dk.

 

Etken ve yardımcı maddeler

Benzalkonyumklorür 0,14%, Didecyl dimethyl ammonium chloride 0,28%, Kompleksleştirici, korozyon inhibitörü, noniyonik tensitler, koruyucular, esans ve aqua

 

Ürün Tipi

Ready Spray kullanıma hazır, yüksek etkili püskürtme ve silme için alkolsüz yer ve yüzey dezenfektanıdır. Formülasyonu Phenoxyethanol ve dörtlü amonyum bileşiklerine dayalıdır. Her çeşit yüzeyin dezenfeksiyonunu tek işlemde gerçekleştiren kullanıma hazır bir preparattır. Aldehit, fosfat ve alkol içermez. Korozyon inhibitörü içerdiğinden, metal aksamlı yüzeylerde kullanımı önerilir.

 

Antimikrobiyal Özellikleri

Bakterisid Tbc. Dahil, Gram (-) Gram (+) Fungusid, Virüsid (HBV / HCV, HIV, HSV, Rota, Papova, SARS, Vaccinia, Polio, Adeno). Kısa süreli etki 30 saniye.

 

Kullanım Alanları

Hızlı dezenfeksiyona ihtiyaç duyulan; Küvezlerde, hasta yataklarında, tıbbi ekipmanların yüzey temizliğinde ve aynı zamanda dezenfeksiyonunda kullanılır. Hastanelerin risk taşıyan alanlarında; Kan ve vücut sekresyonu ile kontamine olan tüm yüzey, tavan, duvar, taban ve demirbaşlarda kullanımı önerilir. Solunum maskeleri, sert zeminler, PVC zeminler, akrilik yüzeyler, mobilyalar, tuvaletler, sürgüler, mutfakların dezenfeksiyonu için uygundur. Etki süresi sonrası ortam kullanıma hemen hazırdır. Ekstradan farklı uygulamalar yapılmaz. Ready Spray, cam, seramik, silikon, plastik (pleksiglas dahil), tahta ve paslanmaz çelik malzeme ile

 

Etken ve yardımcı maddeler

100 g içeriği: 1,0 g Enzim (Amilaz, Lipaz, Proteaz, Selülaz, Karbokshidroilaz), 10 g noniyonik tensitler, 1,2 g Benzalkonyumklorid, korozyon inhibitörleri, şelat yapıcılar, emülsifiyer ve aqua

 

Ürün Tipi

BİORAD®ENZYM Enzim içeren enzimatik alet temizleyicisi ve dezenfektanıdır. Tıbbi ve cerrahi aletler ile ısıya dayanıklı ve dayanıksız malzemelerin enzimatik temizlik ve dezenfeksiyonunda yardımcı olarak kullanılan konsantre bir üründür. Aletler üzerindeki organik kirleri temizleyerek aynı zamanda dezenfeksiyon işlemini yapar. Korozyonu engeller. Aldehit, fenol ve fosfat içermez. Wolf, Storz, Fuji, Pentax, Olympus marka endoskoplarında temizleyici ve dezenfeksiyonu işleminde yardımcı olarak kullanımı önerilir.

 

Antimikrobiyal Özellikleri

Bakterisid (Tbc, Mycobacterium terrae dahil) ve fungusid Virüsleri inaktive edicidir. (HBV/HCV, HIV, Papova, Rota, Adeno, Vaccinia ve Polio virüsleri) Sporosid

Uygulandığı yerler

 

İşlem görmüş tıbbi ve cerrahi aletler, MIC cerrahi aletleri dahil, endoskoplar, anestezi malzemeleri, dental aletler, ısıya dayanıklı ve dayanıksız malzemeler, alet dezenfeksiyon küvetlerinde, ultrasonik yıkama makinalarında, manuel ve endoskopik makinalarda, ayrıca plastik, seramik, porselen ve camdan imal edilen tüm aletlerin enzimatik temizliği ve dezenfeksiyonu için kullanıma uygundur.

 

Kullanım Şekli

Kullanılacak küvet içerisine, 15-25°C ısıda yeterince su koyunuz. Dozaj pompası yardımı ile kirlilik derecesine göre önerilen konsantrasyonda BİORAD®ENZYM ekleyiniz. (örnek; 10 litre solüsyon hazırlamak için 9,8 litre temiz suya 200 ml. ürün ekleyiniz) Solüsyonun tüm aletleri kaplamasına dikkat ediniz ve demonte ederek yerleştiriniz. Çıkmayan organik kirleri orta sertlikteki bir fırça yardımı ile fırçalayınız. Küvetin kapağını kapatınız. Yaptığınız işlemi kaydediniz. %2 konsantrasyonda 15 dakika bekleyiniz. Tüm aletleri solüsyondan çıkarınız ve durulayıp kurulayınız. Hazırlanan solüsyon 14 gün boyunca kullanılabilir. Solüsyonun görüntüsünde bulanıklık ve kirlilikte artış olursa 14 günden önce değiştiriniz.

 

Etken ve yardımcı maddeler

Didecyldimethylammoniumchloride%25,0 Propan-2-ol %20, Ethanol denatüre%10, Kompleksleştirici, korozyon inhibitörü, noniyonik tensidler,koruyucular, esans, aqua

 

 

Ürün Tipi

Medikal ve tıbbi cihaz yüzeylerinde hızlı dezenfeksiyon için kullanılan alkol bazlı üründür. Formülasyonu Etanol, Propanol ve Quaterner amonyum bileşenlerine dayalıdır. Hoş kokuludur. Dermotolojik olarak test edilmiştir. Cilde iyi uyum sağlar. Korozyon inhibitörü içerir. Korozyona sebep olmaz. Tıbbi cihaz yönetmeliğine tabi Alkole dayanıklı ve ıslanmasında sakınca bulunmayan tüm tıbbi cihaz, manuel alet, ekipman ve yüzeylerinin hızlı dezenfeksiyonunda yardımcı olarak kullanılır.

 

 

Antimikrobiyal Özellikleri

Bakterisid Tbc. Dahil, Gram (-) Gram (+) Fungusid, Virüsid (HBV / HCV, HIV, HSV, Rota, Papova, SARS, Vaccinia, Polio, Adeno). Kısa süreli etki 30 saniye.

 

İletişim...

Aydıntepe Mah. Sahil Bulvarı Alize İş Merkezi No:191/18

34947 Tuzla / İstanbul

Tel: +90 (216) 494 30 03

Fax: +90 (216) 494 30 01

info@frekans-isg.com

Powered By Asım Özcan

Frekans İş Sağlığı ve Güvenliği Hiz. Tic. Ltd. Sti.; T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı' ndan yetkili ortak sağlık güvenlik birimidir.